Kayla

23. září 2010 v 23:24 | jitacopi
Barbie Kamarádky mořské víly 2010 - modrá
(Barbie in A Mermaid Tale)
Koupě této panenky byla trochu kuriozní. Všechno to začalo, když jsme koupily Adriance její Zaily. Konečně měla Adrianka panenku, kterou si mohla brát do vany. Ale mělo to háček. Vilík chtěl také takovou panenku do vany a neustále se o Zaily prali. Nebylo zbytí a museli jsme koupit i Vilíkovi mořskou pannu. Když jsme vezli manžela do Jičína na jeho sraz ze střední školy, zpět jsme to vzali trochu oklikou přes Mladou Boleslav. Před cestou jsem si pro jistotu zavolala do obchodu, zda panenku vůbec mají - měli poslední. Tak nám ji pro jistotu schovali.Pár fotek Kayly ještě v krabičce.

Kayla nemá tak pěkné vlasy jako Zaily, ale Vilíčkovi se líbí a Adriance ji za žádnou cenu nepůjčí.

Panenku jsme kupovali už na jaře.Zjistila jsem, že fotek samotné Kayly mám strašně málo. Tady je s kamarádkou Zaily.Samozřejmě, že i Kayla musí být vyfocená u vody. Omluvte prosím, ty neposedné vlasy přes tvář.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nauriel nauriel | 24. září 2010 v 7:27 | Reagovat

Škoda, že zatím nemáme vanu, takovou panenku bysme s Kačkou brali. Vlastně asi spíš fialovou (na tu jsem ujetá :-D ). No, hlavně že každý má tu svoji a už se o ně neperou. Jsou obě moc hezký. Tahle má ten nádrdelník sundávací?

2 jitacopi jitacopi | 24. září 2010 v 9:25 | Reagovat

[1]: To víš, že se zase perou. 8-O Aďa si chce hrát s oběma a Vilda jí nechce tu jeho půjčit. Naštěstí jsme naučili Aďu diplomacie, takže vždy mu nabídne pro něj něco atraktivnějšího. Docela jí to vychází. On je ještě takovej malej trouba. :-D
Náhrdelník je volně, ale sundat nejde. V teplé vodě se mu mění barva, ale teď nedokážu říct na kterou - jestli tato modrá je už změněná nebo se ještě změní. Nemůžu to ani vyzkoušet. Když Adi viděla tento článek, na panenky si zase vzpomněla a hned je vzala s sebou do školky. ;-)  :-) Dokonce k nim našla i správné hřebínky. Mně se také více líbí ta tmavovlasá, ale přeci nebudeme mít dvě stejné. :-?  :-)

3 ľubo ľubo | E-mail | 24. září 2010 v 11:43 | Reagovat

Mne sa tiež viac páči tá tmavovlasá, nemám rád túto tvár, ale je zaujímavé, že táto tvár vadí v súčasnosti ľuďom menej ako súčasná Barbie tvár(GG 1998), ale keď sa tvár tejto morskej víly používala ako primárna Barbie tvár, ľudia chceli, aby namiesto nej používali GG(1998). :-)

4 jitacopi jitacopi | Web | 24. září 2010 v 13:46 | Reagovat

[3]: Já vím, že Ty mi to děláš naschvál. :-) Vždy mi tady zmiňuješ různé tváře a přitom víš, že je to pro mě španělská vesnice. Ale jinak, tato tvář se mi také moc nelíbí. :-? Zřejmě s těmi tvářemi je to jako se vším, když je toho moc, tak to není až tak atraktivní, jako když je toho pomálu. :-?  :-)

5 ľubo ľubo | E-mail | 24. září 2010 v 19:29 | Reagovat

Nie, nerobím to naschvál. Tie tváre spomínam preto, lebo som ich už u Teba spomínal. Generation girl Barbie tvár majú v Tvojej zbierke všetky blond fashionistas, Merlia, Genevia a Mariposa.

A tvár Barbie 2005 s úsmevom má táto morská víla,Corin a Ruženka. :-)

6 jitacopi jitacopi | Web | 24. září 2010 v 19:47 | Reagovat

[5]: Měla to být legrace, doufám, že jsi to tak pochopil. :-)  To jsem z toho blázen. To mi vysvětly, jak to, že to všechno víš? :-? A nechápu, jak vidíš tu podobnost. Mně přijdou každá úplně jiná. :-? Mořská víla se mi nelíbí, ale Růženka je jedna z mých nejoblíbenějších. :-)

7 surfinie surfinie | 24. září 2010 v 21:13 | Reagovat

Přiznám se, že jsem si vygůglila Mariposu asi pět minut na ní zírala, a říkala si, že to nemůže být GG tvář, až pak mě napadlo mrknout k tobě, jestli je to opravdu ona, a už to vidím, tak se mi ulevilo, že nejsem úplně mimo a už poznám alespoň většinu GG :-D

8 jitacopi jitacopi | 25. září 2010 v 9:22 | Reagovat

[7]: Já jsem asi natvrdlá. :-? Já to prostě nechápu. Měl by jste prosím, někdo se mnou trpělivost a vysvětlil mi rozdíly? :-)

9 surfinie surfinie | 25. září 2010 v 11:43 | Reagovat

Rozdíly mezi čím? mezi tvářemi? Ten je ve tvaru, já to taky moc nepoznám, orientuju se podle základu, zavřená/otevřená ústa. Pak je důležitý rok vzadu na hlavičce, GG tam má 1998. A pak třeba rozdíl mezi GG a Summer, je taky dost patrný, summer má širší nozdry a mohutnější čelist, rok na hlavě je 2003. Pak má otevřenou pusu Lara/Anna, ale ta nemá ten zářivý široký úsměv jako GG a Summer. A pak je s otevřenou pusou Teresa tvář, a ta má zase takový čtvercový obličej a až na pár výjimek je tmavovlasá.
to jsou asi ty nejběžnější.
Pak jsou se zavřenou pusou, a tam se už ztrácím, Mackie má třeba Bella Swan, ta je taková drobná, Goddes je např Gillian, Edeline, to je taková "široká" tvář, pak Kayla/Lea většinou jednoduché určit, protože většina panenek s touto tváří se jmenuje Kayla, nebo Lea :-)
Pak jsou tváře pro AA panenky, a spoustu, spoustu dalších.

Tahle Kayla, která má tvář Barbie 2005, má jí myslím i Rosella, má proti GG menší nosní dírky a důlek nad rtem, a takovou vypouklou pusinu, proti GG vypadá, jako by tam měla ještě rovnátka.
Jestli jsem se někde sekla, Lubo mě určitě opraví, případně doplní :-)

10 surfinie surfinie | 25. září 2010 v 11:46 | Reagovat

Lubo, prosím tě, ta Barbie 2005 se zavřenou pusou je taky Barbie 2005?

11 ľubo ľubo | E-mail | 25. září 2010 v 19:14 | Reagovat

[6]: Ja som to zobral ako srandu.:) No ja som tiež pred 3 rokmi tápal v tvárach, myslel som si, že moja Ultra hair Barbie 1992 a moja Rapunzel 2002 majú tú istú tvár. :-D  :-D  :-D Čo našťastie nie je pravda, keďže jedna je Superstar(1976) a druhá GG(1998). :-)

[7]: Áno originál Mariposa  je samozrejme tvár Mackie, ale tu na tomto blogu je GG. :) Taktiež originál Corinne z mušketierok je GG, ale na tomto blogu sa Corinne volá bábika, ktorá má tvár Barbie 2005. :-)

[9]: No Irča dobre si to napísala, sám by som to, tak nevedel odôvodniť.:) Treba sa hlavne zamerať či sú ústa otvorené alebo zatvorené( avšak to tiež nie je 100 %, keďže občas Mattel vyrobí aj tvár so zatvorenými ústami, ktorá je známa ako s otvorenými a opačne, všimni si napr. Jessicu u Vlaďky) a ten rok vzadu na hlave.

Najviac mätúce sú tváre 1998 Goddess( Edeline, Gilian, Vitamin C, basics model 4) a 2000Kayla( väčšina Maruškinych bábík, Vlaďkina Vilma,basics model 5, Shakira). A pri černoškách 1998 Goddess a 2001 Mbili( všetky bábiky z kolekcie So in style, basics model 8). V týchto prípadoch si treba dať pozor na nosy, Kayla má najužší, Goddess výraznejší a Mbili široký. :-)
A je viac toho ,čo sa pletie. Mattel má veľmi veľa tvárí, pre štandardnú vedomosť Ti netreba vedieť tváre od 1958 do 1971, tie sa používajú už len na reprodukcie a silkstone bábiky.

1971 Steffie to je tvár, ktorá má najväčšiu históriu, má také našpúlené pery.( príklady topmodelky Summer, basics model 3).

1976 Superstar je tvár, ktorú mali všetky štandardné usmiaté blond Barbie od 1977 do 1999, určite si ju videla, je to tvár, ktorú asi pozná každý v bývalom Československu. Má taký široký úsmev.

Ostatné tváre zo 70 a 80.rokov nie sú pre súčasného zberateľa podstatné. I keď 1985 Diva bola aj v basics ako model 9.

90. roky boli na tváre najbohatšie, Irča spomenula tie najpodstatnejšie, moja najobľúbenejšia je 1998 Lara/Ana( basics model 2, moje fashion fever Drew, Alice z Eclipse).

2000 až 2010 tiež dosť bohaté, taktiež Irča spomenula všetky známe tváre, ktoré sa vyskytujú v našich obchodoch, keď sa preorientuješ na zberateľské, tak tam to bude pestrejšie.

Tu je pomôcka, v tomto albume máš zoradené moje bábiky podľa tvárí, väčšinou je na každej fotke len jedna tvár, tváre, ktoré mám len raz sú potom spolu na dvoch fotkách. :-)
http://www.flickr.com/photos/larafan3/sets/72157624244250484/

[10]: Áno 2005 Barbie/Teresa so zavretými ústami má rovnaké meno ako 2005 Barbie/Teresa s otvorenými ústami, ale sú to 2 rôzne tváre.

12 jitacopi jitacopi | 25. září 2010 v 19:43 | Reagovat

Jste skvělí, báječní a úžasní! :-) :-) :-) Hrozně moc děkuji, za tak vyčerpávající vysvětlení. Myslím, že ještě chvilku mi to potrvá, ale tento návod mi určitě pomůže k dalšímu pochopení a rozpoznání běžných tváří. Ještě jednou díky. :-)

13 LilaCrane28 LilaCrane28 | E-mail | Web | 29. listopadu 2011 v 9:13 | Reagovat

It is well known that cash can make us independent. But how to act when someone has no money? The one way is to try to get the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/mortgage-loans">mortgage loans</a> or just credit loan.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama