Prosinec 2010

Botičky

30. prosince 2010 v 6:00 | jitacopi |  Barbie reportáže
Ježíšek nám přinesl botičky pro panenky. No dobře, tak úplně Ježíšek to nebyl. Před vánocemi jsem "vyhrála" aukce 20ti a 30ti párů botiček na ebay. Jedná se o botičky z Honk Kongu. Ani jsem nepočítala s tím, že by stihly přijít ještě do vánoc, ale zřejmě směrem na východ nebyly žádné sněhové kalamity, takže přišly. Tušila jsem, že botičky nebudou stejné kvality, jako jsou botky od Mattela, ale i přesto jsem se těšila.

Na toto jsem se těšila:
Bohužel realita byla trochu jiná....

Vánoční šatičky

29. prosince 2010 v 15:45 | jitacopi
Před vánocemi jsem měla plno šití a jedním artiklem, byly i vánoční šatičky pro Adrianku. Někde jsem slíbila, že když se alespoň trochu povedou, tak vám je ukáži. Myslím, že šatičky dopadly docela dobře, tak vám je představuji, jak jsem slíbila.
Předlohou a inspirací mi byly šatičky z Nextu, bohužel jsem si je neokopírovala a na stránkách se už nevyskytují, tak nemohu vložit originál pro posouzení.

Vánoční šatičky

Samotné šatičky se skládají z bílého saténového vršku, který je vzadu na skrytý zip a z velmi mnoho sukýnek. Vrchní část sukýnky je z bílého šifonku s malilinkatými zlatými tečkami. Tato část byla střižena jako pruh látky a nařasena. Pod ním jsou čtyři vrstvy spodniček z bílého tylu, střižené kruhově. No a úplně vespod jsou dvě vrstvy růžového šifonku. To mi nevyšlo jako kruhové, tak to je asi půl kruhové nebo něco mezi. Dodávají šatičkám růžový nádech. Přes spoj mezi vrchním a dílem a sukýnkami je pruh nažloutlého saténu. Mašle je zvlášť a je vlastně přivázána k pruhu růžovým oentlovaným šifonkem.  Je to tak lepší, protože se nemusí prát.

Zbylo mi trochu toho růžového šifonku, tak jsem z něj ušila blolerko aby nebyla Adrianka úplně odkrytá - přeci jen je zima.  Strojení stromečku - část druhá

27. prosince 2010 v 20:09 | jitacopi |  Barbie příběhy

 A je tady pokračování strojení stromečku u Kristýnky a Rosalie. Myslela jsem, že zvládnu toto pokračování ještě před vánocemi, ale bohužel jsem to nezvládla. Snad nebude nikomu vadit, že vkládám pokračování až po.

 Předchozí díl je zde.


Nová vitrínka

27. prosince 2010 v 13:20 | jitacopi |  Barbie reportáže
Dostala jsem od Ježíška (manžela) novou vitrínku pro mé panenky. Byl to nečekaný dárek a tak mi udělal hrozně velkou radost. Do mé staré vitrínky se už panenky nemohly vejít, teda, ony se tam vešly, ale stály za sebou a tak se navzávzájem zakrývaly, což byla velká škoda.
Nová vitrínka je perfektních rozměrů a jedná se o sběratelskou vitrínu na cokoliv, kterou nabízeli v Lidlu. Rozhodla jsem se rozdělit naše panenky na malé (cca 30 cm), které budou od nynějška obývat novou vitrínku a panenky velké (cca 40 cm), které zůstávají ve své staré.

Nevím, jak dlouho bude fungovat ten odkaz, tak vkládám oficiální fotečku vitrínky z Lidlu. Mám pocit, že měli dvě varianty provedení - buk a javor. Já jsem dostala javor, který se nám nádherně hodí do ložnice, která je v javoru. Vitrínku lze buď zavěsit, či ji přimontovat malinké nožičky, které jsou součástí a postavit ji na zem.


Šťastné a veselé

25. prosince 2010 v 10:52 | jitacopi |  Barbie reportáže
Vážení návštěvníci mého blogu, ráda bych vám popřála krásné prožití svátků vánočních. Doufám, že vám Ježíšek nadělil vše, co jste si přáli.

Pozdrav do Nového roku vám posílají naše nové panenky.


Strojení stromečku - část první

21. prosince 2010 v 23:50 | jitacopi |  Barbie příběhy
Už se na mně začíná projevovat vyloženě vánoční nálada. Na flickru se už ve velkém objevují fotky panenek a vánočních stromků. Tak jsem si i já pomyslela, že by i naše panenky uvítaly nějaký ten vánoční stromeček. O víkendu jsem byla ve městě a zašla jsem do jednoho zahradnictví, kde nyní místo kytiček prodávají vánoční ozdoby a dekorace. No a objevila jsem tam perfektní umělý stromeček (normálně asi slouží jako dekorace na stůl). Vejde se nám do domečku pro panenky, což je skvělý.

Nejprve jsem chtěla udělat jen pár foteček u stromku, jak ho panenky zdobí. Nakonec jsem se tak rozšoupla, že z toho je příběh.
Bohužel, v domečku je strašně málo světla, tak všechny fotky musely být foceny s bleskem. Ze začátku mi pomáhaly děti, dost mi škodily, naštěstí je to po chvíli přestalo bavit a vydaly se po svém.

Popy v nových kalhotech

16. prosince 2010 v 21:49 | jitacopi |  Popy
Nedávno se mi dostal do ruky bílý satén. Chvíli jsem přemýšlela, co bych z něj mohla ušít a pak mě hrozně zaujaly kalhoty Drew v článku u Vandy. Vzala jsem je jako volnou inspiraci pro ušití mých nových kalhot.
Popy

Ryan-Philipe a Lara

8. prosince 2010 v 10:11 | jitacopi |  Barbie příběhy
V předchozím článku jsem slíbila, že se Ryan-Philipe ukáže s nějakou kočkou. Protože jsme ho pořizovaly zhruba ve stejnou dobu jako Laru, tak se Ti dva sešli venku na společném focení. Fotek je jen pár a všechny skoro stejné, tak jsem k nim vymyslela malinkatý komentář.
Ryan-Philipe a Lara

Ryan - Philipe

6. prosince 2010 v 23:12 | jitacopi |  Keni
Fashionistas Ken 2009 - Hottie
Když jsem přemýšlela o článku, který udělám, napadlo mě, že jsem ještě oficiálně nepředstavila našeho Ryan - Philipa. Všichni jste už jistě Hottieho někde viděli, ale to nevadí. Už ho máme delší dobu, ale nějak nebyl čas pro jeho představení.
 Zprvu jsem ani neměla v plánu Hottieho pořizovat. Moc jsem toužila po Sportym, kterého jsem měla objednaného u nás v hračkárně. Když jsme se šly zeptat, zda již nedorazil, koukal na nás Hottie z regálu. Neodolaly jsme a vzaly jsme ho s tím, že Hottie neboli Ryan-Philipe bude Adrianky a Sporty můj.

Ryan - Philipe